2021. augusztus Jang Tűz Majom hónap

2021.08.07

A Majom legendája:
Hajdanában a Majom és a Tigris egymás mellett laktak, a lehető legszorosabb barátságban. A Tigris olyan harcias természetű volt, hogy a többi állat félt közeledni hozzá, ezért nagyon ragaszkodott egyetlen barátjához, a Majomhoz. Egy napon a Tigris foglyul esett a vadász hálójában. A Majom meghallotta segélykiáltásait, és sebesen felmászott a fára, hogy kioldozza a háló köteleit. A kiszabadított Tigris az életét köszönhette neki. De tudta azt is, hogy ha a Majom elmeséli a történteket a többi állatnak, azok soha többé nem veszik őt komolyan. Azon töprengett, hogy megöli a Majmot, és így megőrzi a titkát, de ráeszmélt, hogy ha ezt megteszi, elviselhetetlenül magányos lesz. Ezért elhatározta, hogy inkább segít a Majomnak, és azzal lerója tartozását.
Amikor sikerült az állatöv jegyeinek kiválasztása, a Tigris volt az egyik legfőbb jelölt. A Majomnak azonban alig volt esélye, mire a Tigris úgy döntött, hogy szót emel az érdekben. Fennen dicsérte tehát az állatok színe előtt a Majom eszességét és rátermettségét, ily módon bejuttatta a választottak közé, és ezzel megfizette adósságát a barátjának.
(Man-Ho Kwok)

A hónap inkarnációs feladata: Megtanulni és megélni, hogy a változások az életünkben előremutatóak és az egyéni fejlődésünkért történnek.

Az optimizmus és a nyitottság lehet jellemző ránk ebben a hónapban. Nem rágódunk sokáig a dolgokon, viszont így hirtelen hozhatunk meggondolatlan döntéseket. A kommunikációra érdemes odafigyelnünk, mert nyers szókimondásunkkal megbánthatunk másokat. Ragaszkodhatunk a mindennapi rutinunkhoz, és nem örülünk a váratlan programoknak, amik kizökkentenek ebből. Ez problémamegoldásunkra is hatással lehet, mert újra és újra ugyanúgy akarjuk megoldani az esetleges nehézségeket. Most nőhet az elkötelezettségünk jó ügynek vélt dolgok irányában. Azt tapasztalhatjuk, hogy megnő a belső mentális erőnk, emellett hangsúlyos lesz a becsület és tisztesség, valamint érdemes fokozottan figyelni a törvények betartására is. Ebben a hónapban fontosabbá válhatnak az anyagiak, érdemes odafigyelni, mire, mennyit költünk, mert hirtelen fellángolásból könnyen elcsábulhatunk. A rég halogatott teendők előtérbe kerülhetnek, és sikerülhet őket most gyorsan elintézni. Kedvező az időszak a kapcsolatépítésre. Megjelenhetnek körülöttünk az emberek, és most olyanok érdeklődését is felkelthetjük a termékünk, szolgáltatásunk iránt, akikről nem is gondolnánk. Ha munkahely változtatást tervezünk, lehet, hogy nehezebben hozzuk meg a végső döntést. Figyeljük meg ragaszkodásunkat emberekhez, helyzetekhez, tárgyakhoz, mert, ha ez univerzális mércével már túlzottá válik, elveszthetjük ragaszkodásunk tárgyát oly módon, ahogy nem is számítunk rá.

A párkapcsolatokban lehet bennünk egy türelmetlen lelkesedés az új dolgok iránt, viszont egy hosszabb távú elköteleződést ne erre alapozzunk. Az egyedülállók bátran ismerkedjenek, kísérletezzenek, de a hirtelen fellobbanó hévből ne vonjanak le hosszú távú következtetéseket. A kapcsolatokban előfordulhatnak félreértések, mert nem vagyunk kellő figyelemmel egymás felé, és elbeszélhetünk egymás mellett.

Disznóval, vagy Majommal a képletedben, az emberek érzelmeire hatva tudod őket felismerésekre rávezetni. Erős lesz benned az elszántság, a küzdeni tudás, de érzékenyebb és sérülékenyebb is lehetsz. Ezért figyelj, nehogy visszaéljenek a jóságoddal az érzelmeidet manipulálva. Ugyanakkor te se manipulálj másokat, ne próbáld a céljaidat érzelmi zsarolással elérni, mert ez karmikusan vissza fog térni hozzád.

Tigrissel és/vagy Kígyóval a képletedben most extra energiát fektetsz a kapcsolataidba. Azonosulni tudsz mindenki problémájával. Viszont hajlamos lehetsz előfeltételezésekre gondolatban, és beleviheted magad elképzelt szituációkba, amiket utána tényként élsz meg. Meg nem történt dolgok miatt aggódhatsz. Ha szeretetedért, gondoskodásodért viszonzást vársz el, csalódni fogsz. Visszakapod majd, de nem attól, akitől elvárod. Ügyelj rá, hogy a nehézségekért ne másokat hibáztass, hanem a saját felelősségedet keresd a dolgok mögött. Most érkezhet valami új dolog az életedbe (párkapcsolat, gyermek, munkalehetőség, stb.), melynek célja, hogy rávilágítson az életed egy másik területén a dolgok már nem abba az irányba mennek, amerre te szeretnéd. Ennek felismerésével felbukkanhat a változtatás igénye, melyet, ha megvalósítasz, személyiséged magabiztosabbá válhat általa.

Tigrissel a képletedben erős lehet benned az elszántság, a küzdőszellem. Bármi megvalósítható számodra, ehhez viszont idő kell, amihez nem biztos, hogy türelmed is lesz, ezért feladhatod a terveidet, amikért viszont kár lenne. Légy most óvatosabb, mert kisebb baleseteket idézhetsz elő, pl. leverhetsz magad körül különböző tárgyakat.