2022. július Jin Tűz Kecske hónap
A hónap inkarnációs feladata: levetkőzni bizalmatlanságunkat és nyitottan fordulni az emberek felé.
Ebben a hónapban csitul kicsit a Tűz energiája. Már nem akarunk annyira a középpontban lenni, de szükségünk van rá, hogy fontosnak érezzük magunkat. Ugyanakkor hajlamosak lehetünk elfojtani az érzéseinket, ami aztán egyszer csak minden átmenet nélkül robbanhat ki belőlünk. Az új dolgokra csak elméleti síkon leszünk nyitottak, szívesebben követjük inkább a mindennapi rutinunkat. Ami most nem is baj, mert, ha valami nem úgy működik, ahogy mi elgondoltuk, további kísérletezés helyett inkább gyorsan feladjuk. Figyelnünk kell rá, hogy bár rálátunk, átérezzük mások problémáit, ne osszunk kéretlen tanácsokat, csak akkor segítsünk, ha megkérnek rá.
Ha lesz időnk egy kis pihenésre, most érdemes annak egy részét önmagunkra figyelve tölteni. Akár a tengerparton a hullámzást, vagy épp erdőjárás közben a szellő susogását hallgatva érkezhetnek felismerések az életünkkel kapcsolatban. Megjelenhet bennünk a tanulás, új ismeretek megszerzésének igénye. Ezért érdemes nézelődnünk minket érdeklő tanfolyamok iránt, mert még időben vagyunk a jelentkezéshez pl. egy szeptemberben induló képzésre.
Könnyelműbbek lehetünk a pénzügyek terén, mint egyébként. Azt érezzük, hogy jár nekünk a kényeztetés, vagy egy kis luxus.
A Kecske hónap becsempészheti az életünkbe a spiritualitást, elfogadóbbak érdeklődőbbek lehetünk ilyen témák iránt. Előtérbe kerül a család és a barátok. Viszont fontos döntéseket nem biztos, hogy meg tudunk hozni ebben a hónapban, ezért inkább ne is erőltessük. Jellemezhet bennünket bizonyos fokú pesszimizmus. Ilyenkor viszont gondoljunk a hegyi kecskére, aki a legelképesztőbb meredélyeket is képes megmászni. Így mi is bármire képesek lehetünk, még ha a környezetünknek a haja is égnek áll attól, amire készülünk.
A munkában nem okoz gondot, ha felkérnek egy prezentáció, vagy akár egy munkahelyi tréning megtartására. Nagyon jó rálátásunk lehet mások dolgaira, ezért szívesen kérhetnek tőlünk tanácsot. A döntések meghozatala itt is problémát okozhat. Vigyázzunk rá, hogy az esetleges munkahelyi problémákat ne vigyük haza.
A párkapcsolatokban most még az is romantikus hangulatba kerülhet, akire egyébként nem jellemző. Ezért, ha párunk váratlanul egy virágcsokorral jön haza, örüljünk neki, értékeljük a kedvességét, és ne gondoljuk, hogy valami vaj lehet a füle mögött. A kinyúlt, kopott melegítő helyett, otthon is szívesebben veszünk fel számunkra előnyös, nőies, férfias ruhákat, esetleg még ékszereket is. Persze jól esik az is, ha a párunk ezt észreveszi, és szavakkal, vagy tettekkel ki is fejezi tetszését. Konfliktus esetén igyekszünk normál hangvételen megbeszélni a dolgokat, mer a hangos szavakat most nehezen toleráljuk.
Patkánnyal a képletedben most nagyon megértő, együttérző lehetsz. A társad és környezeted lelki, érzelmi értelemben mindig számíthat rád. Viszont vigyáznod kell, hogy ne éljenek vissza, használják ki az érzéseidet, empátiádat. Ugyanakkor, ha ezt tapasztalod, vagy olyan okoz neked csalódást, akitől a legkevésbé várnád, valószínűleg már te is áltattál, hitegettél valakit korábban, és ez tért vissza hozzád ilyen formában.
Bivallyal a képletedben felerősödhet benned a biztonság, állandóság iránti vágy, és mégis úgy érezheted, hogy kicsúszik a lábad alól a biztonságosnak vélt talaj. Nehezen tudsz meghozni döntéseket, és jobb, ha most nem is teszed, hanem megvárod, hogy az élet megmutassa mi a helyes lépés. Sürgetni nem tudod az eseményeket. Ha görcsösen keresed a kiszámíthatóságot, az most félelemmel mérgezheti meg a hétköznapokat. Ha sikerül elengedned a kényszerű kontrollt a Bivaly által jelzett életterületeden, végül csodás véletlenek, váratlan megoldások segíthetik az utadat.
Kutyával a képletedben most felismerhetővé válik minden olyan méltatlan helyzet, kapcsolat, ami önmagad feladására késztetett, ahol túlságosan hagytad magad irányítani, befolyásolni. Ha megszületik a felismerés, akkor az ideje is eljött annak, hogy kiállj magadért, az elképzeléseidért, igényeidért. Ellenkező esetben a felismerést követő belső feszültség fizikai szinten már betegségként is megjelenhet.
Kutyával és / vagy Bivallyal a képletedben előtérbe kerülhet az egészséged, de akár az élet múlandóságával kapcsolatos témák is. Amennyiben ez félelmet, bizonytalanságot ébreszt benned, érdemes a meditáció felé fordulnod. Problémák esetén hajlamos lehetsz a felelősséged hárítására, és még önmagad előtt is szépítheted egy - egy kellemetlen helyzetben való szerepedet. Akár apróbb csúsztatásokba is belemehetsz. Az élet ebben a hónapban folyamatosan tükröt tart eléd, hogy felismerd végre öntudatlan játszmáidat. A megoldást minden felmerülő probléma esetén, csak az igazság felvállalása hozza meg.