2024. augusztus Jang Víz Majom hónap

2024.08.07

Ez egy ÁLTALÁNOS előrejelzés, az egyéni képlet nagyban befolyásolja, hogy mit tapasztalunk meg belőle.

A hónap indulás képletében mondhatni túlteng a Víz elem. Ez jelezhet egy csapadékosabb augusztust, illetve vágyat minden olyan tevékenységre, ami víz elemhez társított. Az érzelmek terén is ingadozás lehetséges, a már-már csöpögős megnyilvánulástól, a mélyen elnyomott, kontrollált érzésekig. Az álmodozás, álomvilág váltja egymást a racionális, vagy akár filozofikus gondolkodással. Az utazási kedvünk is megnőhet, még ha nem is terveztünk most kirándulást, nyaralást, egy – egy hétvégi kiruccanásra most mégis kedvet kaphatunk. Viszont kicsit fontosabb lehet a testi épségünk, ezért nem valószínű, hogy most próbálunk ki veszélyesebb sportágakat. Mennyünk társaságba, ismerkedjünk, legyünk nyitottak. Most azokkal is megtalálhatjuk a közös hangot, akikkel korábban nem voltunk egy véleményen, egy hullámhosszon. Fontos lesz a jókedv, a humor, de azért vigyázzunk a nyelvünkre, és ne más kárára élcelődjünk, mert aztán rajtunk köszörülheti valaki a nyelvét, amiből már vita és sértődés lehet. Kedvez a hónap a közös projekteknek, akár közös vállalkozásoknak, társulásoknak is. Ha túlzottan ragaszkodunk emberekhez, helyzetekhez, dolgokhoz, most fájdalmas elválás, megválás lehet a vége.

Tigrissel a képletedben időnként úgy érezheted, hogy egyesektől a legszívesebben falra (fára) másznál. Előfordulhatnak veszekedések, apróbb perpatvarok, de akár tányérdobálás is. De azért csak óvatosan, nehogy megsérüljön valaki, és bizony az összetört porcelánt is el kell takarítania valakinek. Érdemes most a közlekedésben is óvatosabbnak lenned. Ha az eltervezett dolgaid nem akarnak megvalósulni, ne add fel, a terveid jók, csak még idő kell, hogy beérjenek.

Kígyóval a képletedben légy nyitott az új lehetőségekre, mert azok egy új szemléletmódot hozhatnak neked. Ezzel átértékelődhetnek, felfrissülhetnek a kapcsolataid, vagy épp lezárulhatnak azok, amiknek lejárt az ideje.

Kígyóval és / vagy Tigrissel a képletedben hajlamos lehetsz most a túlzott aggodalmaskodásra. Feltételezésekbe bonyolódsz, mert valamiről nincs információd, és egyből a legrosszabb verziót látod magad előtt. Aztán, ha kiderül, hogy semmi baj nincs, rossz néven veszed, ha legyintenek az aggodalmaidra. Úgy érezheted, hogy nem értenek meg téged, és ez frusztrálhat. Ezért érdemes még időben észrevenned, hogy túlagyalod a dolgokat és jobb, ha tudatosan tereled el a figyelmedet, amíg a dolgok tisztázódnak.

Disznóval a képletedbe most sokkal intenzívebben reagálhatsz a világ dolgaira. Ugyanakkor mások érzelmeire hatva tudod őket jobb belátásra bírni. Csak arra vigyáz, hogy ami neked jó, az nem biztos, hogy a másiknak is az. Az érzelmi zsarolásnak sosincs jó vége, előbb - utóbb visszakapja az, aki ilyet tesz.